KOPÍRUJ JEDINĚ SE ZDROJEM>>

Balvičkýý

14. února 2010 v 17:55 | TeKi |  klik,hop,sup,dup :D

Černá

Snad celospolečensky oblíbená barva pro oblečení na oficiální příležitosti. Černá barva však nemusí zaručit výhru. Je vědecky prokázáno, že svému nositeli či nositelce přidává na věku i odstupu od okolí. Tato barva umístěná přímo pod obličejem navíc obírá člověka o optimistický výraz.
Černá má však jednu velkou výhodu - lze ji vcelku beztrestně kombinovat s jinými barvami. Zvolíte-li pak k tmavé sukni či kalhotům vhodnou barvu halenky či košile, snadno dosáhnete žádoucího respektu od okolí.

Modrá

Ve svých tmavých odstínech ukazuje na spolehlivost, konvenčnost, jde o barvu decentní, klidnou a důstojnou. Velmi často se proto do modrých odstínů oblékají politici, právníci, bankovní úředníci a další vysoce postavené osobnosti.
Na modrou ale zapomeňte v případě, že se jdete ucházet o práci v umělecké sféře, kde máte prokázat svou kreativitu. Po této barvě naopak sáhněte, pokud potřebujete působit dojmem seriózního a zodpovědného člověka.

Bílá

Bílá barva Vám přisuzuje vzhled chladnějšího typu člověka než doopravdy jste. Zvažte ji v případě, že chcete svou osobu prezentovat jako avantgardní či pokrokovou. Bílá je všude a vždy velmi nápadná, okamžitě poutá pozornost a ukazuje, že nechcete stát v řadě.
U bílé barvy zasazené přímo pod obličej je nutné pamatovat na to, že zviditelňuje nedostatky. Zvolíte-li tedy pro svou schůzku bílou košili, velmi pečlivě se oholte a učesejte. Ženy s bílými halenkami by si měli dát záležet na důkladném (ne však příliš výrazném) líčení a upravených vlasech.
Bílá barva bývá často kombinována s tmavými kostýmky či obleky. Především u žen to však není ideální, vzniká tím velký kontrast, který působí tvrdě. V takovém případě doporučují odborníci nahradit barvu čistě bílou například barvou s jemným podtónem broskvové či béžové.

Šedá

Někteří odborníci doporučují zvolit právě šedou na místo oblíbené černé, či tmavě modré pro základ Vašeho oblečení. Díky šedé z Vás bude vyzařovat loajalita a nestrannost. Pokud ji navíc vhodně zkombinujete, můžete v personalistovi vyvolat kýžený dojem, že jste dobrý týmový hráč.
Na šedou barvu si však opět dejte pozor, ucházíte-li se o práci v tvořivém prostředí. Jste v ní natolik neutrální, že se jí raději vyvarujte i pro pohovory na práci s dětmi či starými lidmi.

Hnědá

V této barvě vzbudíte dojem člověka rodinného typu, starostlivého, spolehlivého. Hnědá tedy nachází své uplatnění u pohovorů na místo učitele, vychovatele apod. Sáhněte po ní v případě, že chcete, aby k Vám okolí cítilo přirozenou důvěru.
Hnědé se však zcela vyhněte, pokud potřebujete působit progresivně, či jednoduše být vidět a nezapadnout mezi ostatními kandidáty.

Červená

Barva ohně, průbojnosti, dynamičnosti. Červená se tak může zdát ideální pro uchazeče o vysoké vůdčí posty. Ve skutečnosti ale uchazeči oblečenému do červené ubírá její agresivita na dojmu, že zvládne roli týmového hráče.
Odborníci však červenou rozhodně nezavrhují, spíše naopak. Doporučují ji zkombinovat například s loajální šedou. Získáte tak image dynamického a přitom loajálního zaměstnance, jenž je schopný spolupracovat s kolegy a zároveň se v kolektivu prosadit.

Růžová

Barva malých děvčátek vzbuzující v okolí nejčastěji ochranářské tendence. Ženy ji použít mohou, spíše ale v omezeném množství. Růžová barva může být vhodným doplňkem například k tmavým kostýmkům.

Zelená

Tato barva vyzařuje individualitu, průbojnost, pokrokovost. Vypovídá o Vás, že si dokážete jít tvrdohlavě za svým cílem, nikoli ale ve spolupráci s ostatními. Zelená barva také asociuje neustálý pohyb, ovšem často bez konečného řešení. Pro pracovní pohovory se zelená proto příliš nehodí.

Žlutá

Barva vyznačující se dojmem tvořivosti, hravosti a lehkosti. Určitě se uplatní na poli uměleckém a všude tam, kde chcete být zapamatováni. Raději se jí však vyhněte u profesí, ve kterých potřebujete působit seriózně (např. právníci, terapeuti).

Oranžová><

O oranžové je známé, že vyvolává chuť k jídlu. V pracovní sféře se tato barva všeobecně nedoporučuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama